جمعه، 24 اردیبهشت 1400

#درست_پارک_کنیم

افراد دارای معلولیت بیش از 15 درصد جمعیت در کشورهای درحال‌توسعه را به خود اختصاص می‌دهند. برخی از این افراد از وسایل کمک حرکتی مانند ویلچر، واکر و عصا استفاده می‌کنند که به دلیل مناسب نبودن فضاهای شهری همواره با چالش‌های متعددی مواجه هستند. افراد سالمند و افرادی که به‌طور موقت از وسایل کمک حرکتی استفاده می‌کنند و یا مادرها و پدرهایی که با کالسکه بچه کودک خود را همراهی می‌کنند هم به این جمعیت اضافه می‌شوند. در کنار تمام موانع شهری، برخی راننده‌ها بدون توجه به نیاز افراد دارای معلولیت و سایر افراد جامعه به تردد راحت و ایمن در پیاده‌روها، با پارک کردن غیراصولی سد راه این بخش از جامعه می‌شوند.

هدف کمپین #درست_پارک_کنیم

هدف این کمپین آگاهی بخشی و دعوت به رعایت حقوق شهروندی و تسهیل و کاهش خطر رفت‌وآمد افراد دارای معلولیت، سالمندان و پدرها و مادرها با کالسکه بچه است. کمپین #درست_پارک_کنیم توسط این‌جانب (سعید ضروری) راه‌اندازی شده است. برای تأثیرگذاری بیشتر، دعوت‌نامه (تراکت در اندازه A5 ) و استیکرهایی تهیه‌شده‌اند که می‌توانید به‌صورت رایگان از مراکزی که معرفی‌شده‌اند یا از طریق پست با پرداخت هزینه ارسال تهیه کنید.

نحوه مشارکت در این کمپین:

درست پارک کنیم
درست پارک کنیم

 از مراکز اعلام‌شده و یا از طریق پست استیکرها و تراکت‌ها را که در ابعاد A5 چاپ‌شده‌اند دریافت خواهید کرد (4 استیکر و 10 تراکت). در صورت مشاهده عدم پارک صحیح، تراکت که همان دعوت به کمپین است را زیر برف‌پاک‌کن خودرو خاطی قرار بدهید.
استیکر مربوط به افرادی است که حامی این فرهنگ‌سازی هستند و فقط باید پشت خودروی خودتان چسبانده شود. از چسباندن استیکر به خودروی افراد خاطی جدا خودداری کنید و فقط کاغذ دعوت‌نامه را زیر برف‌پاک‌کن خودروهایی که بد پارک کرده‌اند قرار بدهید.

شرایط و قوانین:

  • از هرگونه مشاجره با راننده خاطی پرهیز و از چسباندن استیکر به سایر خودروها اجتناب کنید
  • در صورت حضور راننده در خودرو، در کمال احترام و ادب دعوتنامه به کمپین را به راننده تحویل بدهید
  • عدم رعایت ادب و احترام باعث می شود فرد (راننده) نگاه منفی نسبت به افراد دارای معلولیت در ذهنش باقی بماند

حمایت مالی از کمپین #درست_پارک_کنیم

هزینه‌های (چاپ) مربوط به این کمپین توسط اشخاص حقیقی تأمین مالی شده است.

حمایت مالی

دریافت با پست

درصورتی‌که تمایل دارید استیکرها و برگه‌های دعوت‌نامه (تراکت‌ها) به کمپین از طریق  پست به دست شما برسد می‌توانید با پرداخت هزینه  پست + پاکت مخصوص (4 استیکر و 10 تراکت) دریافت کنید.

توجه:

دعوت‌نامه به کمپین (تراکت برای قرار دادن زیر برف پاکن خودروهایی که در محل نامناسب پارک کرده‌اند) و استیکر (برای چسباندن فقط به خودروی خودتان) داخل پاکت‌هایی ارسال می‌شود که توسط کودکان دارای معلولیت (جسمی و ذهنی) در موسسه …….با شماره ثبت ….نقاشی شده‌اند و شما از طریق پست آن را دریافت می‌کنید.

دریافت رایگان

درصورتی‌که تمایل دارید دعوت‌نامه به کمپین (تراکت برای قرار دادن در زیر برف پاکن خودروهایی که بد پارک کرده‌اند) و استیکر (برای چسباندن فقط به خودروی خودتان) را به‌صورت رایگان دریافت کنید به آدرس‌های زیر مراجعه کنید.

لیست مراکز توزیع جهت تهیه رایگان استیکر و دعوتنامه به کمپین

درست پارک کنیم فرم پست

  • مشخصات فرد تحویل گیرنده
  • 350,000 ریال

آخرین مطالب

چشم‌انداز خودروسازی در آفریقا

چشم‌انداز خودروسازی در آفریقا خودرو‌سازی در قاره پهناور آفریقا از گذشته تا به امروز با چالش‌های متعددی مواجه بوده است و با وجود تقاضای کافی در بازار این محصولات، صنایع وابسته به خودرو‌سازی و خود این صنعت پاسخگوی نیاز‌های...

#درست_پارک_کنیم

آلودگی صوتی

آلودگی صوتی

مصاحبه ها