یکشنبه 8 خرداد 1401

#درست_پارک_کنیم

افراد دارای معلولیت بیش از 15 درصد جمعیت در کشورهای درحال‌توسعه را به خود اختصاص می‌دهند. برخی از این افراد از وسایل کمک حرکتی مانند ویلچر، واکر و عصا استفاده می‌کنند که به دلیل مناسب نبودن فضاهای شهری همواره با چالش‌های متعددی مواجه هستند. افراد سالمند و افرادی که به‌طور موقت از وسایل کمک حرکتی استفاده می‌کنند و یا مادرها و پدرهایی که با کالسکه بچه کودک خود را همراهی می‌کنند هم به این جمعیت اضافه می‌شوند. در کنار تمام موانع شهری، برخی راننده‌ها بدون توجه به نیاز افراد دارای معلولیت و سایر افراد جامعه به تردد راحت و ایمن در پیاده‌روها، با پارک کردن غیراصولی سد راه این بخش از جامعه می‌شوند.

هدف کمپین #درست_پارک_کنیم

هدف این کمپین آگاهی بخشی و دعوت به رعایت حقوق شهروندی و تسهیل و کاهش خطر رفت‌وآمد افراد دارای معلولیت، سالمندان و پدرها و مادرها با کالسکه بچه است. کمپین #درست_پارک_کنیم توسط این‌جانب (سعید ضروری) راه‌اندازی شده است. برای تأثیرگذاری بیشتر، دعوت‌نامه (تراکت در اندازه A5 ) و استیکرهایی تهیه‌شده‌اند که می‌توانید به‌صورت رایگان از مراکزی که معرفی‌شده‌اند یا از طریق پست با پرداخت هزینه ارسال تهیه کنید.

نحوه مشارکت در این کمپین:

درست پارک کنیم
درست پارک کنیم

 از مراکز اعلام‌شده و یا از طریق پست استیکرها و تراکت‌ها را که در ابعاد A5 چاپ‌شده‌اند دریافت خواهید کرد (4 استیکر و 10 تراکت). در صورت مشاهده عدم پارک صحیح، تراکت که همان دعوت به کمپین است را زیر برف‌پاک‌کن خودرو خاطی قرار بدهید.
استیکر مربوط به افرادی است که حامی این فرهنگ‌سازی هستند و فقط باید پشت خودروی خودتان چسبانده شود. از چسباندن استیکر به خودروی افراد خاطی جدا خودداری کنید و فقط کاغذ دعوت‌نامه را زیر برف‌پاک‌کن خودروهایی که بد پارک کرده‌اند قرار بدهید.

شرایط و قوانین:

  • از هرگونه مشاجره با راننده خاطی پرهیز و از چسباندن استیکر به سایر خودروها اجتناب کنید
  • در صورت حضور راننده در خودرو، در کمال احترام و ادب دعوتنامه به کمپین را به راننده تحویل بدهید
  • عدم رعایت ادب و احترام باعث می شود فرد (راننده) نگاه منفی نسبت به افراد دارای معلولیت در ذهنش باقی بماند

حمایت مالی از کمپین #درست_پارک_کنیم

هزینه‌های (چاپ) مربوط به این کمپین توسط اشخاص حقیقی تأمین مالی شده است.

حمایت مالی

دریافت با پست

درصورتی‌که تمایل دارید استیکرها و برگه‌های دعوت‌نامه (تراکت‌ها) به کمپین از طریق  پست به دست شما برسد می‌توانید با پرداخت هزینه  پست + پاکت مخصوص (8 استیکر و 20 تراکت) دریافت کنید.

توجه:

دعوت‌نامه به کمپین (تراکت برای قرار دادن زیر برف پاکن خودروهایی که در محل نامناسب پارک کرده‌اند) و استیکر (برای چسباندن فقط به خودروی خودتان) داخل پاکت‌هایی ارسال می‌شود که توسط  کودکان دارای معلولیت (جسمی و ذهنی) نقاشی شده‌اند و شما از طریق پست آن را دریافت می‌کنید. این پاکت ها با اهداف حمایتی از انجمن یاران حامی کودکان کم توان ذهنی خریداری شده است.

دریافت رایگان

درصورتی‌که تمایل دارید دعوت‌نامه به کمپین (تراکت برای قرار دادن در زیر برف پاکن خودروهایی که درست پارک نکرده‌اند) و استیکر (برای چسباندن فقط به خودروی خودتان) را به‌صورت رایگان دریافت کنید به آدرس‌های لینک زیر مراجعه کنید.

لیست مراکز توزیع جهت تهیه رایگان استیکر و دعوتنامه به کمپین

درست پارک کنیم فرم پست

  • مشخصات فرد تحویل گیرنده
  • 0 ریال

آخرین مطالب

پدر ماجراجویان معلول ایران کیست؟

پدر ماجراجویان معلول ایران کیست؟ حالا دیگر معروف شده به «پدر ماجراجویان معلول ایران». پاراگلایدرسواری، غواصی، سقوط آزاد از هواپیما، کوهنوردی، کایاک‌سواری، غارنوردی، کویرگردی حتی در مثلث برمودای ایران، اسکی سواری، ... اینها تجربه‌های «سعید ضروری» در همه نقاط ایران بزرگ است. همشهری آنلاین: سحر رمضانعلی‌پور: «سعید...
سعید ضروری

دیجیتال نومد

مصاحبه ها