شنبه، 9 اسفند 1399

#درست_پارک_کنیم

افراد دارای معلولیت بیش از 15 درصد جمعیت در کشورهای درحال‌توسعه را به خود اختصاص می‌دهند. برخی از این افراد از وسایل کمک حرکتی مانند ویلچر، واکر و عصا استفاده می‌کنند که به دلیل مناسب نبودن فضاهای شهری همواره با چالش‌های متعددی مواجه هستند. افراد سالمند و افرادی که به‌طور موقت از وسایل کمک حرکتی استفاده می‌کنند و یا مادرها و پدرهایی که با کالسکه بچه کودک خود را همراهی می‌کنند هم به این جمعیت اضافه می‌شوند. در کنار تمام موانع شهری، برخی راننده‌ها بدون توجه به نیاز افراد دارای معلولیت و سایر افراد جامعه به تردد راحت و ایمن در پیاده‌روها، با پارک کردن غیراصولی سد راه این بخش از جامعه می‌شوند.

هدف کمپین #درست_پارک_کنیم

هدف این کمپین آگاهی بخشی و دعوت به رعایت حقوق شهروندی و تسهیل رفت و آمد افراد دارای معلولیت، سالمندان و پدرها و مادرها با کالسکه بچه است. کمپین #درست_پارک_کنیم توسط اینجانب (سعید ضروری) راه‌اندازی شده است. برای تأثیرگذاری بیشتر، دعوت‌نامه (تراکت در اندازه A5 ) و استیکرهایی تهیه‌شده‌اند که می‌توانید به‌صورت رایگان از مراکزی که معرفی شده اند تهیه کنید. همچنین شما می توانید با پرداخت هزینه پیک و یا پست زودتر استیکرها را دریافت کنید.

نحوه مشارکت در این کمپین:

درست پارک کنیم
درست پارک کنیم

 از مراکز اعلام‌شده و یا از طریق پیک استیکرها و تراکت‌ها را که در ابعاد A5 چاپ‌شده‌اند دریافت خواهید کرد (5 استیکر و 5 تراکت). در صورت مشاهده عدم پارک صحیح، تراکت که همان دعوت به کمپین است را زیر برف‌پاک‌کن خودرو خاطی قرار بدهید.
استیکر مربوط به افرادی است که حامی این فرهنگ‌سازی هستند و فقط باید پشت خودروی خودتان چسبانده شود. از چسباندن استیکر به خودروی افراد خاطی جدا خودداری کنید و فقط کاغذ دعوت‌نامه را زیر برف‌پاک‌کن خودروهایی که بد پارک کرده‌اند قرار بدهید.

توجه:

  • از هرگونه مشاجره با راننده خاطی پرهیز و از چسباندن استیکر به سایر خودروها اجتناب کنید
  • در صورت حضور راننده در خودرو، در کمال احترام و ادب دعوتنامه به کمپین را به راننده تحویل بدهید
  • عدم رعایت ادب و احترام باعث می شود فرد (راننده) نگاه منفی نسبت به افراد دارای معلولیت در ذهنش باقی بماند

حمایت مالی از کمپین #درست_پارک_کنیم

برای حمایت مالی از این فرهنگ‌سازی (تأمین هزینه‌های چاپ) از طریق لینک‌های زیر عمل کنید. به‌محض تأمین هزینه‌های اجرای کمپین لینک‌ها برداشته می‌شوند.

حمایت مالی
حمایت مالی

حمایت 10 هزار تومانی

حمایت 35 هزار تومانی

حمایت 50 هزار تومانی

حمایت با مبلغ دلخواه

ارسال با پیک یا پست

درصورتی‌که تمایل دارید استیکرها و برگه‌های دعوت‌نامه (تراکت‌ها) به کمپین از طریق پیک و یا پست به دست شما برسد می‌توانید با پرداخت هزینه پیک یا پست (10 استیکر و 20 تراکت) دریافت کنید

دریافت با پیک یا پست (30 هزار تومان)

آخرین مطالب

کتاب «زندگی ضروری» زندگینامه‌ی سعید ضروری نیست!

کتاب «زندگی ضروری» زندگینامه‌ی سعید ضروری نیست!«زندگی ضروری» آن‌طور که از عنوان جانبی آن برمی‌آید، باید زندگی‌نامه سعید ضروری باشد. به منوال آنچه در کتاب‌های بیوگرافی یا اتوبیوگرافی با آن سروکار داریم، در نگاه اول انتظار می‌رود که با گزارشی بی‌طرفانه از...

#درست_پارک_کنیم

آلودگی صوتی

آلودگی صوتی

مصاحبه ها