جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کتاب زندگی ضروری

درباره کتاب

کتاب زندگی ضروری، زندگی‌نامه سعید ضروری ماجراجوی دارای معلولیت خیلی شدید است، کتاب با اولین تصویری که او در ذهن دارد آغاز می‌شود. اولین تصویر از آخرین شب بهار و زلزله سال 69 که برای هزاران نفر آخرین شب زندگی‌شان شد. این کتاب صرفاً بیان اتفاق‌ها و ماجراهای زندگی نیست بلکه نمایش نحوه عملکرد ذهن او در مواجه با چالش‌ها، سختی‌ها، شکست‌ها و موفقیت‌ها است. کتاب حاوی کلمات کلیدی و جملات نابی است که به فراخور موقعیت نوشته‌شده‌اند.
فروریختن، تخریب شدن و از نو ساختن در سراسر کتاب به‌خوبی روایت‌شده و در دوران نوجوانی این فروریختن‌ها و تخریب شدن‌ها و از نو ساختن‌ها به شکلی دیگر و به‌صورت روحی در او که انسانی در جستجوی تأثیرگذاری است بیان‌شده‌اند. این کتاب در قالب روایت ماجراها و تصمیم‌گیری‌ها، به‌خوبی نشان می‌دهد مرور اتفاق‌های دوران کودکی چه تأثیری بر روی افراد می‌تواند داشته باشد. سعید در بخشی از کتاب به ترجمه نمادهای نصب‌شده بر روی اتاق دوران نوجوانی‌اش می‌پردازد و آن‌ها را به‌صورت واقعی در دهه سوم زندگی‌اش پیدا می‌کند. نقش پدر و مادر در شکل‌گیری استقلال مالی او و واکنش‌های او نسبت به اتفاق‌های به‌ظاهر ناخوشایند زندگی‌اش نشان‌دهنده وجود لایه‌های قابل‌بحث در این کتاب است. از مهم‌ترین نکات مهم در رابطه با این کتاب نمایش «قدرت ذهن» است.
سعید به‌خوبی با روایت ماجراهای واقعی زندگی‌اش به دور از توصیفات طولانی و سنگین ادبی، به اهمیت وجود تاب‌آوری و داشتن برنامه برای زندگی باوجود تمام جبر موجود در جامعه ایران می‌پردازد. فراز و نشیب‌های کتاب بسیار زیاد است خواننده همراه با راوی، پشت موانع فرهنگی، شهری و اجتماعی متوقف و همراه با سعید شاهد حذف موانع، دور زدن و یا صبر او می‌شود. اتفاق‌ها غیرقابل‌پیش‌بینی هستند و داستان‌های واقعی کشش قابل‌توجهی دارند و خواننده همراه با او شاهد چگونگی برنامه‌ریزی و ایجاد اتفاق‌های مهم و هیجان‌انگیز برای خود سعید و سایر افراد دارای معلولیت در ایران می‌شود.

کتاب زندگی ضروری

توجه

زندگی ضروری

اگر قصد دارید این کتاب را با امضاه نویسنده به دوستان خود هدیه بدهید. در فرم مربوطه (روی دکمه زرد رنگ بالا بزنید وارد بخش فرم بشوید) کافی است نام فرد مورد نظر را بنویسید. کتاب با نام معرفی شده شما در فرم بصورت دستی امضا می‌شود. برای این منظور در بخش «کتاب با چه نامی امضا شود؟» فقط کافی است نام هر شخصی که می‌خواهید کتاب به او تقدیم شود را وارد کنید.

همراه با امضا چی می‌نویسم؟

کتاب زندگی ضروری

کتاب با یک بیت شعر که داستانش را در داخل کتاب خواهید خواند و نام شما یا هر فرد دیگری که در فرم قید کنید امضا و پست می‌شود. کتاب‌های امضا شده در پاکت های حمایتی که افراد با معلولیت ذهنی آن ها را نقاشی کرده‌اند برای شما ارسال می‌شود. این پاکت‌ها به «انجمن یاران حامی افراد کم توان ذهنی» سفارش و از آن‌ها برای حمایت مالی خریداری شده است.

خارج از ایران هم پست می‌شه؟

کتاب زندگی ضروری

اگر قصد دارید کتاب زندگی ضروری را به دوستان خود در خارج از ایران ارسال و هدیه کنید و یا خودتان در خارج از ایران حضور دارید فقط کافی است تیک بخش «ارسال به خارج از ایران« را در فرم مربوطه انتخاب کنید و هزینه کتاب به علاوه هزینه پست را به تومان پرداخت کنید.حداقل یک ماه ممکن است طول بکشد تا به خارج از ایران برسد. امکان پرداخت با paypal وجود دارد.

نظر برخی خواننده ها بعد از خواندن کتاب

Skip to content