یکشنبه 9 مهر 1402

درباره کتاب زندگی ضروری

کتاب زندگی ضروری، زندگی‌نامه سعید ضروری ماجراجوی دارای معلولیت خیلی شدید است، کتاب با اولین تصویری که او در ذهن دارد آغاز می‌شود. اولین تصویر از آخرین شب بهار و زلزله سال 69 که برای هزاران نفر آخرین شب زندگی‌شان شد. این کتاب صرفاً بیان اتفاق‌ها و ماجراهای زندگی نیست بلکه نمایش نحوه عملکرد ذهن او در مواجه با چالش‌ها، سختی‌ها، شکست‌ها و موفقیت‌ها است. کتاب حاوی کلمات کلیدی و جملات نابی است که به فراخور موقعیت نوشته‌شده‌اند.

فروریختن، تخریب شدن و از نو ساختن در سراسر کتاب به‌خوبی روایت‌شده و در دوران نوجوانی این فروریختن‌ها و تخریب شدن‌ها و از نو ساختن‌ها به شکلی دیگر و به‌صورت روحی در او که انسانی در جستجوی تأثیرگذاری است بیان‌شده‌اند. این کتاب در قالب روایت ماجراها و تصمیم‌گیری‌ها، به‌خوبی نشان می‌دهد مرور اتفاق‌های دوران کودکی چه تأثیری بر روی افراد می‌تواند داشته باشد. سعید در بخشی از کتاب به ترجمه نمادهای نصب‌شده بر روی اتاق دوران نوجوانی‌اش می‌پردازد و آن‌ها را به‌صورت واقعی در دهه سوم زندگی‌اش پیدا می‌کند. نقش پدر و مادر در شکل‌گیری استقلال مالی او و واکنش‌های او نسبت به اتفاق‌های به‌ظاهر ناخوشایند زندگی‌اش نشان‌دهنده وجود لایه‌های قابل‌بحث در این کتاب است. از مهم‌ترین نکات مهم در رابطه با این کتاب نمایش «قدرت ذهن» است.

سعید به‌خوبی با روایت ماجراهای واقعی زندگی‌اش به دور از توصیفات طولانی و سنگین ادبی، به اهمیت وجود تاب‌آوری و داشتن برنامه برای زندگی باوجود تمام جبر موجود در جامعه ایران می‌پردازد. فراز و نشیب‌های کتاب بسیار زیاد است خواننده همراه با راوی، پشت موانع فرهنگی، شهری و اجتماعی متوقف و همراه با سعید شاهد حذف موانع، دور زدن و یا صبر او می‌شود. اتفاق‌ها غیرقابل‌پیش‌بینی هستند و داستان‌های واقعی کشش قابل‌توجهی دارند و خواننده همراه با او شاهد چگونگی برنامه‌ریزی و ایجاد اتفاق‌های مهم و هیجان‌انگیز برای خود سعید و سایر افراد دارای معلولیت در ایران می‌شود.

کتاب زندگی ضروری

کتاب زندگی ضروری

توجه:

اگر قصد هدیه دادن کتاب زندگی ضروری با امضا نویسنده به دوستان خود را دارید. در فرم مربوطه کافی است نام فرد مورد نظر را بنویسید. کتاب با نام معرفی شده شما در فرم بصورت دستی امضا می‌شود. برای این منظور در بخش «کتاب با چه نامی امضا شود؟» فقط کافی است نام هر شخصی که می‌خواهید کتاب به او تقدیم شود را وارد کنید.

کتاب با یک بیت شعر و نام شما یا هر فرد دیگری که در فرم قید کنید امضا و پست می‌شود.

کتاب‌های امضا شده در پاکت های حمایتی که افراد با معلولیت ذهنی آن ها را نقاشی کرده‌اند برای شما ارسال می‌شود. این پاکت‌ها به انجمن یاران حامی افراد کم توان ذهنی سفارش و از آن‌ها خریداری شده است.

ارسال کتاب زندگی ضروری به خارج از کشور

اگر قصد دارید کتاب زندگی ضروری را به دوستان خود در خارج از ایران ارسال و هدیه کنید و یا خودتان در خارج از ایران حضور دارید فقط کافی است تیک بخش «ارسال به خارج از ایران« را در فرم مربوطه انتخاب کنید و هزینه کتاب به علاوه هزینه پست را به تومان پرداخت کنید.

اگر امکان پرداخت هزینه کتاب و پست را به صورتی ریالی ندارید فقط کافی است فرم تماس با من را پر کنید. اطلاعات حساب paypal برای شما ارسال خواهد شد.

مدت زمان 

مدت زمان دریافت کتاب در داخل ایران 3 تا 1 هفته از زمان پرداخت هزینه است.

مدت زمان دریافت کتاب زندگی ضروری خارج از ایران 20 روز کاری است که ممکن است با توجه به کشور مقصد یک هفته کمتر یا بیشتر شود.

 

ماجراجویی ها

پدر ماجراجویان معلول ایران کیست؟

پدر ماجراجویان معلول ایران کیست؟ حالا دیگر معروف شده به «پدر ماجراجویان معلول ایران». پاراگلایدرسواری، غواصی، سقوط آزاد از هواپیما، کوهنوردی، کایاک‌سواری، غارنوردی، کویرگردی حتی در مثلث برمودای ایران، اسکی سواری، ... اینها تجربه‌های «سعید ضروری» در همه نقاط ایران بزرگ است. همشهری آنلاین: سحر رمضانعلی‌پور: «سعید...

یادداشت ها

برای گردشگری ایران باید گریست

برای گردشگری ایران باید گریست گروه اجتماعی-سعید تهرانی: سفر و گردشگری در شرایط روز اقتصاد ایران به عقیده کارشناسان اقتصاد، گردشگری و محیط‌ زیست محرک چرخ اقتصاد و صنعتی کم آب‌بر با ضریب اشتغال بالا در ایران است. این صنعت اما دچار لکنت‌های عمیقی است...
سعید ضروری

دیجیتال نومد