تهران تراول شو
تهران تراول شو

حضور رکوردداران بین‌المللی سفر در  تهران تراول شو

نشستن پای صحبت گردشگران حرفه‌ای که سفرهای زیادی را با هزینه‌های کم انجام می‌دهند بسیار سخت بدست می‌آید. نداشتن وقت، هزینه و امکانات سفر به عقیده بسیاری از گردشگران بهانه‌هایی هستند که برایشان راه حل وجود دارد. در همین راستا گروهی از باتجربه‌ترین و رکوردداران بین‌المللی سفر در جهان به زودی در تهران، مهارت و دانش چگونگی برخورد با موانعی چون ویزا، زمان، زبان و هزینه در عرصه گردشگری را به ایرانی‌ها ارائه خواهند داد.
از صفر تا سفر (Tehran Travel Show) دوم آذرماه 1396 با حضور رکوردداران بین‌المللی سفر در جهان برای نخستین بار در تهران برگزار می‌شود. این همایش با هدف آموزش شیوه‌های سفر مستقل، برای همه  کسانی است که آرزو دارند از سفر بیشتر لذت ببرند. در این همایش که در گالری آریانا برگزار می‌شود، گروهی از با تجربه‌ترین گردشگران بین‌المللی در قالب سخنرانی و کارگاه تجربیات خود را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌دهند و به آنها کمک می‌کنند تا بتوانند با شیوه‌هایی متفاوت از همیشه سفرهای خود را برنامه‌ریزی کنند. در این رویداد چند رسانه‌ای سعی شده است موضوعات مهمی‌چون  انگیزه، دانش، ابزار، فنون و همچنین جرات سفر همچون فردی با تجربه، مورد بحث و بررسی قرار گیرد. شرکت‌کنندگان در این رویداد، مهارت و دانش در مورد چگونگی برخورد با موانعی چون ویزا، زمان، زبان و هزینه را می‌آموزند تا بتوانند جرات و اعتماد به نفس ورود به جهانی مملو از امکانات را بیابند. از جمله سخنرانان این همایش می‌توان از رضا پاکروان، رکورددار گینس برای سفر به صحرا با دوچرخه نام برد. او عضو انجمن سلطنتی جغرافیای انگلستان است و تا به حال به بیش از 50 کشور سفر کرده است. پاکروان تا پیش از آغاز سفرهای حرفه‌ای خود به‌عنوان یک تحلیلگر ماهر در بورس لندن مشغول  به کار بوده و توانسته با جرات مسیر زندگی خود را به سوی سفر، نویسندگی و فیلمسازی هدایت کند. تیموتی ورن، گردشگر فرانسوی یکی دیگر از مربیان این همایش است. او به بیش از 40 کشور در سرتاسر 5 قاره سفر کرده و به تنهایی طول نروژ، بیابان‌های پاتاگونیای شیلی و ‌کوه‌‌های صخره‌ای ‌کانادا و هیمالیای نپال را رکاب زد‌ه است. ژاله فیروزبخت نیز یکی دیگر از سخنرانان این همایش خواهد بود. او متولد تهران، بزرگ شده در انگلستان و ساکن برلین است. او موفق شده علاقه اش به دنیای مُد و سفر کردن را باهم تلفیق کند و به عنوان  یک خریدار ارشد برای یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های اروپایی کار‌ ‌‌کند. ژاله در حین سفرهایش به اقصی نقاط جهان با تولیدکنندگان مختلف همکاری می‌کند و همچنین برای شرکت خود از دنیای مد و لباس الهام می‌گیرد.
لوکا الفاتی – اهل ایتالیا هم از دیگر سخنرانان این همایش است. او تا به حال به 100 کشور سفر کرده است. لوکا در سال 2005 با ماشین خود از شهر نیویورک به پاناما سیتی رفت و بعد از آن به کشورهایی از جمله افغانستان، عراق، ایران و چاد سفر کرد. در سال 2012، تعهد لوکا به کارش، او را به راهنمای سال Wanderlust Expedition مبدل کرد. او مدرس پشتیبانی‌ از زندگی و پیشگیری از تروما، راهنمای کوهستان و نجات غریق است. همچنین به روزنامه نگاران روش‌های انطباق با محیط‌های نامانوس را آموزش می‌دهد. نخستین گذر او از کویر دشت لوت در ایران در سال 2015 در National Geographic Traveler پخش شد. برگزار کنندگان این رویداد خاص برای اینکه فرصت برابر برای افراد دارای معلولیت را ایجاد کنند به مناسب سازی فضای همایش اقدام کرده‌اند که در نوع خود اقدامی‌تحسین بر انگیز است که در رویدادی که ارتباط مستقیمی‌به معلولیت ندارد این موارد رعایت شده است. دعوت از سعید ضروری ماجراجوی دارای معلولیت و موسس گروه ماجراجویان معلول ایران جهت به اشتراک گذاشتن تجربیات سفرهایش از جمله اقداماتی است که صورت گرفته است.روزنامه مردم سالاری 24 آبان 96

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here